kāzu kleitas Rīgā

Mūsdienīgās līgavas un galvaspilsētas šiks

Kāzu kleitas Rīgā – sezonu maiņa, tendences un lielpilsēta

kāzu kleitas RīgāNereti gadās ievērot ne tikai kāzu kleitas Rīgā novirmojam garām ikdienas gaitās ejošiem cilvēkiem, bet arī paiet garām fotosesijai kādā no ielas kafejnīcām. Starp citu – iemīļota pāru vieta ir arī jaunā Nacionālās bibliotēkas ēka. Mainoties sezonām un gadiem, gandrīz neesam pamanījuši, kā lielpilsētas kāzas kļuvušas par vienu no kāzu svinēšanas veidiem. Tādu, kam piemīt savs stils un savs valdzinājums.

Kā kāzu kleitas pārvērš ikdienu?

Kāzas ir gan privāts, gan publisks notikums tajā nozīmē, ka tās kļūst par pilsētas daļu. Savukārt līgavas, izvēloties kāzu kleitu, mēdz meklēt dizainu, kas pasvītros izvēlēto kāzu stilu. Pilsētnieciskums ne tuvu neaprobežojas ar ekstravaganci. Pilsētnieciskais ir romantisks, rotaļīgs un pat sapņaini māksliniecisks. Tikpat atšķirīgs kā pašas pilsētnieces. Tādas ir arī kāzu kleitas Rīgā svinētajās kāzās. Viena no kāzu kleitas neapzinātajām lomām pilsētā ir padarīt pelēcīgo steidzīgās ikdienas pasauli mazliet skaistāku. Likt pasmaidīt garāmgājējiem, atceroties vai izsapņojot savas kāzas. Likt aizrauties mazu meiteņu elpai, noticot, ka katram ir dota sava pasaka.
Taču tā ir tikai viena monētas puse. Jau gadu desmitiem ilgi līgavas centušās īpašajai dienai izvēlēties tērpu, kur atbalsojas arī modes tendences. Līdz ar to kāzu kleitas Rīgā veido arī savdabīgu pilsētas modes vēstures daļu.

Kāzu kleitas kā Rīgas modes paraugstunda

Kāzu kleitu mode atšķiras ar to, ka tā parāda aktuālo kāzu kleitas Rīgāpietuvināti valkātājam.
Tajā pašā laikā – tas ir tērps, kam tikusi veltīta īpaša uzmanību, izvēloties pirkt vai pasūtot tā darināšanu šuvējai. Bieži ievērotas tendences silueta un auduma izvēlē, kā arī detaļās. Kāzu kleitas Rīgā kā sava veida kultūras un modes spogulis ir daļa no pilsētas vēstures.
Meklējot  fotgrāfijās, kādas kāzu kleitas Rīgā tapušas iecienītākajos ateljē, jebkurš var gūt ieskatu, kas un kurā laika posmā bijis populārs dāmu vidū. No augstajiem krādziņiem un volāniem līdz  caurspīdīga auduma izmantojumam piedurknēs un v-veida kakla izgriezumiem. Interesanti, ka ne tuvu ne visas kāzu kleitas arī agrākos gados nav šūtas tikai par tradicionālu uzskatītāja baltajā krāsā.
Tajā pašā laikā katrai kāzu kleitai ir arī savs stāsts, kas savijas ar jaunā pāra personisko, ne tik redzamo dzīves daļu.

Ļauj kāzu kleitai izstāstīt savu un šī laika stāstu!
Dalies ar Ingrida Bridal, rakstot mums uz kontaktformu.