Mežģīņu kāzu kleitas

Kāzu kleitu modē gan izaicinošais, gan atturīgi elegantais

Mežģīņu kāzu kleita – tā ir īpaša elegance

mežģīņu kāzu kleitaKamēr Latvijā ierastā kāzu sezona tuvojas noslēgumam, modes skatēs jau vērojamas jaunākās kāzu kleitu modes tendences. V-veida izgriezumi un viegla svārku daļa ir tikai divas no tām.
V-veida izgriezumi ne tikai tiek izvēlēti biežāk, tie kļuvuši arī drosmīgāki, sniedzoties pat līdz vidukļa līnijai. Aktuāla ir arī caurspīdīga auduma svārku daļa, arī daļējas caurredzamības nozīmē. Sarkano paklāju pasākumiem raksturīgā uzdrošināšanās liek domāt, ka par tendenci uzskatāms arī tas. Arvien biežāk mežģīņu kāzu kleitas pārtop vakarkleitās un otrādi. Tapēc- ja tagad sāc meklēt savu kāzu kleitu – pavisam noteikti iedvesmojies arī no redzētā dažādu pasākumu fotogrāfijās.

Modē nāk kuplas garās un pusgarās piedurknes, ko dizaineri veido gan no caurspīdīgajiem, gan biezajiem audumiem. Tieši caurspīdīga auduma plecu daļa un piedurknes, ar vai bez mežģīņu izšuvumiem, bija līgavām pa prātam jau šogad. Pēc tā, kas jau redzēts jaunākajās kāzu kleitu kolekcijās, var teikt, ka šī visnotaļ sievišķīgā nianse būs populāra arī nākamā gada līgavu vidū. Alternatīva tendenču vidū – spalvu viegluma imitācija audumā – sākot no bārkstīm un beidzot ar putna atdarinājuma cienīgu līgavas tērpa svārku daļu.

Sievišķību un uzdrošināšanos apvieno nākamā būtiskā tendence.  Kāzu kleitas ar izgriezumiem vai caurspīdīga vai mežģīņu auduma ielaidumiem kleitas ņiebura vai svārku daļā (cutouts), tā radot noslēpumainības efektu. Taču nevajadzētu steigties ar apgalvojumu, ka visi kāzu kleitu kolekcijās pieejamie dizaini būs atvērti vai pat izaicinoši, tieši pretēji – līdzsvaru rada ne tikai garās piedurknes, bet arī liels skaits dizainu, kuros izvēlēta slēgta augstā apkakle.

Kvalitāte un retro – joprojām aktuāli

Popularitāti arvien vairāk iegūst arī dabīgie audumi, kas,kāzu kleita no mežģīnēm kombinēti ar salīdzinoši atturīgiem dizainiem, redzami modeļos, kas raksturo “prasīgo modernismu”. Varētu teikt, ka teju katrs dizainers ir padomājis par neatkarīgo, brīvi domājošo modes dāmu, kurai ir svarīgi sajust kāzu kleitas kvalitāti.
Swarovski, kas pavisam noteikti arī saistās ar kvalitāti, redzams ne tikai izšuvumos, bet arī pogu izvēlē.

Mežģīnes – kāzu modes nezūdošā vērtība. Ja salīdzinām dažādus posmus kāzu modē, tad šobrīd mežģīne biežāk tiek izmantota izšuvumos – mežģīnes raksts tiek griezts un kombinēts ar citu audumu.
Ievērību vairākās kāzu kleitu kolekcijās guvuši virsmēteļi un žaketes, kas papildina kāzu dienas imidžu atkarībā no līgavas gaumes un gadalaika. Izvēle ir plaša – no vieglāka auduma žaketēm līdz retro pusmēteļiem ar trapeces griezumu.