Kāzu svinību virpulī jeb laiks līgavas iznācienam

Kāzu kleita un tās valdzinājums cauri laikiem

kāzu kleitaKāzu svinības jau izsenis bijušas neatņemama cilvēka ikdienas sastāvdaļa ikvienā pasaules malā. Un tikpat neaizstājama šajā kontekstā ir bijusi arī kāzu kleita. Neatkarīgi no līgavas tautības, ādas krāsas vai reliģiskās piederības tā vienmēr ir nesusi arī simbolisku nozīmi. Proti, līdz ar šī krāšņā apģērba uzvilkšanu tika aizsākts jauns dzīves posms sievas kārtā. Kāzu kleita, bez šaubām, vienmēr kalpoja arī kā līgavas statusa apliecinājums. Jo no turīgākas ģimenes tā nāca, jo greznāks bija ceremonijai izvēlētais tērps. Taču parasti to piemeklēja no jau pieejamajiem garderobes elementiem nevis darināja speciāli šim notikumam.

Zīmīgi, ka rietumu kultūrā vēl šobaltdien ir pieņemts tērpties baltā kleitā, kas kļuva populāra 19. gs. Tā kalpoja kā šķīstības un dvēseles tīrības apliecinājums. Savukārt austrumu kultūru raksturo sarkana toņa kāzu kleita, tādējādi simbolizējot veiksmi un izdošanos. Arī citos kontinentos aizvien dominē savi kāzu stila standarti. Turpretī topošajam vīram ir jāparūpējas vien par to, lai viņa uzvalks saskanētu ar līgavas tērpu.

Cik līgavu, tik dažādu kāzu kleitu variāciju

Nav noslēpums, ka mūsdienās kāzu kleitas ir pieejamas kāzu kleitavisdažādākajās variācijās. Kādreizējās tradīcijas nu ir atstātas senā pagātnē, un visu galvenokārt izšķir pašas līgavas gaume. Šī iemesla dēļ arī izvēles iespējas pēdējā laikā ir kļuvušas plašākas kā jebkad. Savulaik tik populārās A-silueta maksi kleitas šodien papildina teju simtiem citu piegriezumu. Kā iecienītākie no tiem jau gadiem ilgi dominē balles tipa kāzu kleita, kā arī nāriņas un trompetes stila piegriezumi. Tāpat ne mazāk atzīti ir arī taisnā silueta modeļi un, protams, arī dažāda veida mini un midi kleitas.

Statistika liecina, ka aptuveni 75% no visām kāzu kleitām ir bez piedurknēm. Taču pēdējā laikā arvien pieprasītākas kļūst arī viegli caurspīdīgas mežģīņu piedurknes kā īsā, tā arī garā izpildījumā. Arī tradicionāli balto krāsu krietni biežāk sāk aizstāt spilgti un piesātināti toņi. Pasteļrozā, tirkīzzaļa, violeta vai pat bordo krāsas kāzu kleita vairs nebūt nav retums. Lielpilsētu modernākie kāzu saloni tagad piedāvā realizēt pat vispārdrošākās idejas.

No idejas līdz kleitai jeb kur atrast savējo

kāzu kleitaJa senos laikos par kāzu tērpu varēja kļūt jebkura no līgavas garderobē esošajām kleitām, tad šobrīd uz to parakstītos vien retā. Ne velti kleita ir viena no svarīgākajām kāzu plānošanas sastāvdaļām, kas tiek noskatīta krietnu laiku pirms tam. Lielākā daļa topošo sievu jau ierasti izvēlas kādu no gatavajām kāzu salonu kleitām. Citas lemj par labu individuālajam pasūtījumam pie profesionāla dizainera, kas garantē unikālu izpildījumu. Un vēl daļa līgavu dod priekšroku kleitu nomai.

Vai arī paaudzēs mantotai kleitai, kas kādreiz piederējusi dzimtas sievietēm un ieņem īpašu vietu viņu sirdīs. Protams, vienmēr pastāv arī iespēja kāzu kleitu pasūtīt internetā, taču tas negarantē, ka tā patiks un derēs kā uzlieta. Īstās un vienīgās kleitas meklējumi nav viegls uzdevums. Tāpēc to pavisam noteikti nevajadzētu sasteigt vai atlikt uz pēdējo brīdi. Taču, lai kuru no kleitas iegādes iespējām līgava neizvēlētos… Galvenais, lai tā ļautu justies kā skaistākajai sievietei pasaulē. Jo šīs atmiņas būs dzīvas vienmēr.