kāzu kleitas apakšsvārki

Kad ar kleitu vien nepietiek

Kāzu kleitas apakšsvārki un to pielietojums

kāzu kleitas apakšsvārkiKad, svinības gaidot, aktuāls kļūst jautājums, kā likt kleitai izcelties visā tās krāšņumā, talkā nāk kāzu kleitas apakšsvārki. Tas ir salīdzinoši vienkāršs un bieži vien piemirsts apģērba gabals, kas patiesībā spēj izmainīt tik daudz. Lai cik grezna un valdzinoša būtu kāzu kleita, ar apakšsvārku palīdzību to acumirklī iespējams padarīt vēl īpašāku.

Pirmkārt, apakšsvārki kalpo kā balsts, kas izceļ kāzu kleitas siluetu un piešķir tai nepieciešamo efektu visas dienas garumā. Tā kā kleitas vīles nepieskaras līgavas ādai, kāzu tērpa valkāšana, un tostarp arī sēdēšana un dejošana, kļūst krietni vien ērtāka. Otrkārt, apakšsvārki spēj lieliski izcelt valkātājas ķermeņa aprises, padarot kustības šķietami plūstošākas.

Turklāt ar apakšsvārku palīdzību kleitas lejas daļu vajadzības gadījumā var veidot kuplāku, stingrāku un mazāk caurspīdīgu, piešķirot tai papildus eleganci. Bez tam kāzu kleitas apakšsvārki parasti tiek darināti no viegla un padevīga auduma, tāpēc tie nekādā ziņā nerada lieku smagumu vai diskomfortu. Izskatās, ka 50-to gadu modes tendences atkal atgriežas.

Katrai kleitai savus apakšsvārkus

Senākos laikos kā iecienītākais apakšsvārku veids kāzu kleitas apakšsvārkiaugstdzimušu dāmu un arī līgavu vidū bija krinolīns ar vairākām elastīgām metāla stieplēm. Tiesa gan, tā neērtās lietošanas dēļ krinolīna apkšsvārki mūsdienu kāzu modē vairs praktiski nav sastopami. To vietā tiek izmantoti viena vai vairāku slāņu kāzu kleitas apakšsvārki, kas ir daudz funkcionālāki. Visbiežāk tos darina no tilla vai organzas auduma, pielāgojot konkrētās kāzu kleitas siluetam un tonim. Dažkārt līgavām tiek piedāvāta iespēja iegādāties kleitu ar tajā jau iestrādātu apakšsvārku daļu, taču ērtības labad apakšsvārkus nereti iegādājas arī atsevišķi.

Galvenais faktors, kas jāņem vērā, piemeklējot atbilstošu apakšsvārku modeli, ir kāzu kleitas auduma biezums. Jo smagnējāka ir tās svārku daļa, jo vairākos slāņos būs nepieciešams klāt apakšsvārku audumu, lai kleita nezaudētu savu formu. Tāpat jāatceras, ka, ja kleitas aizmuguri rotā pagarināta šlepe, arī apakšsvārkiem nepieciešams atbilstošs pagarinājums. Vienmēr arī jāņem vērā, ka kāzu kleitas apakšsvārkiem jābūt nemanāmiem un tie nedrīkst būt garāki par pašu kleitu.

Jā vai nē apakšsvārkiem?

kāzu kleitas apakšsvārkiLai arī kāzu kleitas apakšsvārki atkal kļūst aizvien pieprasītāki, ir tērpi, kuriem tie tomēr nav nepieciešami. Kā saprast, vai bez apakšsvārkiem var iztikt? Vispirms jau šis lēmums jāpieņem pašai līgavai. Ja kleitas valkātājai šķiet, ka koptēls labāk izskatās ar apakšsvārkiem, tad visdrīzāk nav iemesla no tiem atteikties. Vēl kāda pazīme, kas liecina, ka apakšsvārki nebūs lieki, ir kleitas materiāla caurspīdīgums. Tas ir īpaši raksturīgs gaišas krāsas kleitām, un šī iemesla dēļ dažkārt izvēlētā veļa mēdz spīdēt cauri. Ar apakšsvārku palīdzību šo defektu var novērst pavisam ātri un vienkārši.

Tāpat apakšsvārki lieti noder gadījumos, kad kleitas audumam ir tendence pārlieku krokoties un burzīties. Materiāls, kas klāts vairākos slāņos, labāk saglabā tā sākotnējo formu. Visbeidzot, šis modes izgudrojums izlīdzēs arī tad, ja kleitas svārku daļas audums pārlieku berzējas pret līgavas miesu. Sevišķi vasaras sezonā tas var radīt zināmu diskomfortu, tāpēc kāzu kleitas apakšsvārki, kas ir salīdzinoši maigāki, šādās reizēs būs tieši laikā.