īsas kāzu kleitas

Kāzas un mazā baltā kleitiņa

Īsas kāzu kleitas jeb kad mazāk ir vairāk

īsas kāzu kleitasJau no seniem laikiem garas kleitas ir bijušas neatņemama kāzu sastāvdaļa, taču mūsdienas ir ieviesušas zināmas korekcijas, slavas saulīte ceļot arī īsas kāzu kleitas. Kopš 20. gs. sākuma, kad leģendārā Koko Šanele radīja mazo melno kleitiņu, mini garuma modeļi kāzās joprojām nav retums. Šāds siluets īpaši aktuāls ir tieši siltajā vasaras sezonā, un to galvenokārt iecienījušas jaunākās paaudzes līgavas.

Tām topošajām sievām, kuras daba ir apveltījusi ar smalku ķermeņa uzbūvi, nav viegli nepazust uz apjomīgu svārku fona. Turpretī īsas kāzu kleitas sniedz iespēju izskatīties efektīgi un pamanāmi, nezaudējot savu sievišķīgo šarmu un jauneklīgo koķetēriju. Bez tam šis ir garums, kas nekādā ziņā neierobežo līgavas kustības un ļauj justies ērti visas dienas garumā. Īpaši pieprasīts tas ir kāzās, kurās valda neformālāka gaisotne un kas tiek svinētas tuvāko draugu un radu lokā. Īsas kāzu kleitas pavisam noteikti ir oriģināla un drosmīga izvēle, turklāt mūsdienās to piegriezumi un variācijas ir daudzveidīgāki kā jebkad.

Asimetrija kā zelta vidusceļš

Gluži tāpat kā maksi kleitu, arī mini modeļu plašās izvēles īsas kāzu kleitasiespējas ļauj katrai līgavai piemeklēt ko savām vēlmēm piemērotu. Kāzu saloni un modes dizaineri piedāvā gan taisna piegriezuma kleitas ar retro stila iezīmēm, gan arī krāšņus A-silueta modeļus un pat kuplus balerīnas tipa tērpus.

Īpašu atzinību pēdējo gadu laikā ir izpelnījušās asimetriska piegriezuma jeb kombinētās kleitas. Aizmugurē šo modeli rotā pagarināta šlepe, savukārt priekšā tas sniedzas nedaudz virs ceļgala. Kontrastējošā svārku daļa sniedz iespēju vienlaicīgi iejusties gan īsas, gan garas kleitas īpašnieces lomā, radot harmonisku koptēlu. Šī ir sevišķi laba izvēle tām līgavām, kuras nolēmušas vienā kleitā apvienot vairākus sirdij tuvus siluetus. Turklāt dažādā garuma piegriezums sniedz lielāku komforta sajūtu, vienlaicīgi izceļot līgavas kājas un piešķirot tēlam graciozu noslēpumainību. Šosezon aktuālas ir arī īsas kāzu kleitas ar pieliekamu svārku daļu. Tās vienā mirklī iespējams transformēt elegantā balles tērpā, pārvēršot līgavu gandrīz līdz nepazīšanai. Divi vienā jeb ātri, ērti un moderni.

Slavas dziesma aksesuāriem

īsas kāzu kleitasBieži vien īsas kāzu kleitas ir ieturētas salīdzinoši minimālistiskā stilā, kas ļauj līgavai izpausties aksesuāru izvēlē. Pirmā lieta, kurai šajā gadījumā noteikti būtu jāpievērš lielākā uzmanība, ir atbilstoši apavi. Ja zem pagarinātas kleitas tos kāzu dienā praktiski nemana, tad kombinācijā ar smalku mini tie viennozīmīgi piesaista skatienus. Atrast princeses cienīgas augstpapēžu kurpes, kas ne tikai lieliski izskatās, bet arī ļauj justies maksimāli ērti, nebūt nav viegls uzdevums. Tādēļ, lai godam izturētu svinības ar ilgajām stundām uz deju grīdas, ieteicams izvēlēties kurpes, kuru papēdis nav pārāk augsts un purngals – izteikti šaurs.

Pārbaudīta izvēle ir arī apavi uz slēptās platformas. Protams, neviens koptēls nav pabeigts bez kāzu kleitai pieskaņotām rotām. Tā harmonizēšanai īpašu akcentu vēlams likt uz galvas un matu aksesuāriem. Mirdzošas diadēmas, greznas matu sprādzes un vijīgas lentes, masīvi auskari un saīsināta garuma plīvuri ir tikai daži no iedvesmas avotiem. Un kurš teica, ka īsas kāzu kleitas nevar likt elpai aizrauties?!