balles kleitas

Īstā kāzu kleita karaliskam iznācienam

Balles kleitas – nevainojama izvēle mūsdienīgai līgavai

balles kleitasŠķiet, kāzas un balles kleitas jau kopš sen seniem laikiem ir bijuši gandrīz vai nešķirami jēdzieni. Kura no mums gan nav bērnībā sapņojusi par greznu un majestātisku tērpu, kurā kādu dienu svinēt savas kāzas?! Ar gadiem gaume un vēlmes, bez šaubām, mainās. Taču, neskatoties uz to, liela daļa topošo līgavu joprojām lemj par labu tieši šim graciozajam un universālajam kāzu kleitas siluetam. Un kāpēc gan ne, ja tas piestāv visdažādāko ķermeņa formu īpašniecēm, radot elpu aizraujošu koptēlu?!

Galvenā balles kleitas modeļa priekšrocība ir tā elegantais piegriezums, ko raksturo pieguļoša korsetes tipa augšdaļa un izteikti kupli maksi svārki. Tos veido vairākās kārtās klāts tilla audums, kas kleitai piešķir gaisīgu apjomu. Tieši šī iemesla dēļ kuplās kleitas lieliski piestāv arī plus size līgavām, kuras vēlas izcelt savu vidukļa līniju, vienlaicīgi novēršot uzmanību no gurnu daļas. Šis viennozīmīgi ir arī viens no vispamanāmākajiem kāzu kleitu veidiem, kas ikvienām svinībām acumirklī piešķir īpašu šarmu.

Izteikts apjoms, greznība un pieskaņoti aksesuāri

Lai arī balles kleitas lielākoties izskatās izteikti apjomīgasballes kleitas un pat masīvas, patiesībā tās ir pārsteidzoši vieglas un ērtas valkāšanai. Kuplā kleitas svārku daļa gan prasa zināmu pielāgošanos, taču tā neietekmē kustības vairāk kā citi kāzu tērpu modeļi. Visbiežāk balles tipa kleitu izvēlas īpaši greznām un vērienīgām svinībām pilīs, muižās vai katedrālēs. Šādās telpās izsmalcinātais kleitas siluets izceļas vislabāk. Un, tā kā tas runā pats par sevi, papildus aksesuāri līgavai parasti nav nepieciešami. Taču, ja sirds kāro, koptēlu var papildināt ar pagarinātu šlepi, smalkām rotaslietām vai, piemēram, garajiem cimdiem.

Aizvien lielāku popularitāti mūsdienās gūst arī dažādas efektīgas galvas rotas. Sākot no mirdzošām matu sprādzēm un diadēmām līdz par oriģināliem kroņiem un ziedu elementiem. Galvenais, kas jāņem vērā, izvēloties balles tipa kleitu, ir tās garums. Kuplajai svārku daļai būtu jābeidzas līdz ar zemi, lai tajā dienas gaitā nenāktos sapīties. Turklāt modeļa garumu un kuplumu var koriģēt arī ar krinolīna vai apakšsvārku palīdzību.

Balles kleitas kāzās: toreiz un tagad

balles kleitasAtskatoties uz kāzu modes vēsturi, īpaši populāras balles kleitas kļuva pēckara laikā jeb 50-tajos gados. Sabiedrības dzīves līmenis tajā periodā atkal piedzīvoja ilgi gaidīto augšupeju. Un līdz ar to arī kleitas darināja vēl greznākas un kuplākas kā jebkad. Tā, lūk, šis pagājušā gadsimta vidū plaši pieprasītais siluets ir spējis pārliecinoši noturēt savas pozīcijas līdz pat mūsu dienām. Bez tam tā klasiskais piegriezums popularitātes ziņā ik sezonu apsteidz vairākus citus pieprasītus kleitu modeļus.

Arī 2017. gadā iespaidīgas balles kleitas kāzās noteikti nebūs retums. Atbilstoši jaunākajām modes tendencēm tās rotās trīsdimensionāli ziedu motīvi un grezni mežģīņu izšuvumi. Tāpat neiztikt arī bez pakāpeniskiem volāniem un jutekliskiem dekoltē izgriezumiem. Pietam līdzās jau ierasti baltajai un šampanieša krāsai redzēsim gan maigus pasteļtoņus, gan arī pa kādam kontrastējoši spilgtākam akcentam, Tomēr, neatkarīgi no pasaulē vadošo modes dizaineru jaunākajām interpretācijām, balles kleitas vienmēr būs lieliska izvēle pasakas cienīgām svinībām. Jo kāzās greznības taču nevar būt par daudz!