Garas kleitas

Kāzu sezona un romantiskas maksi kāzu kleitas

Garas kleitas – sievišķīga koptēla “atslēga”

garas kleitasPavasaris tuvojas straujiem soļiem, un gada siltās sezonas kāzas vairs nav aiz kalniem. Tas nozīmē, ka spožos vakartērpus pamazām nomainīs vasarīgi garas kleitas. Tās, kā zināms, ir lieliska izvēle ne tikai līgavām, bet arī kāzu viešņām. Turklāt šis universālais kleitas modelis ir piemērots kā formālas dabas svinībām baznīcā, tā arī brīvāka stila kāzām pie dabas. Atkarībā no pieskaņotajiem apaviem un aksesuāriem, kā arī izvēlētā auduma garas kāzu kleitas var būt īsti hameleoni.

Tā piemēram, nelielām dienas kāzām piestāvēs pasteļtoņos ieturēta taisna piegriezuma kleita. Vai arī viegli faltēta pagarinātā kleita ar ziedu rakstu un smalku jostiņu. Turpretī izsmalcinātām vakara svinībām kā radīts būs stingrāka materiāla augumu izceļošs modelis kādā piesātināti tumšā tonī. Tikpat labi garas kleitas iederas arī bohēmiskās meža vai pludmales svinībās, kur vēja šalkoņa īpaši izceļ to sievišķīgo gaisīgumu. Bez tam labā ziņa ir tāda, ka romantisks maksi tērps piestāv ikvienai. Gan īsāka, gan garāka auguma īpašnieces tajā izskatīsies nevainojami.

No piedurkņu garuma līdz dekoltē izgriezumam

Pateicoties plašajai stilu dažādībai, garas kleitas garas kleitasir viens no pārliecinoši iecienītākajiem svinību tērpu modeļiem. Un, pat ja kāzu dreskods ielūgumos visbiežāk ir jau norādīts, tas neliedz tērpu maksimāli pielāgot savai gaumei. Taču jebkurā gadījumā ir svarīgi saprast, kāda stila kleita tās valkātājai konkrētajā pasākumā piestāvēs vislabāk. Vienkāršāk ir sākt ar augumam piemērotākā silueta un toņa izvēli. Vēl kāds vērā ņemams faktors ir piedurkņu garums. Agrā pavasarī tās var būt garāka piegriezuma. Savukārt vasaras sezonā labāk izskatīsies brīvi krītošas īsās piedurknes.

Smalkas miesas būves īpašnieces var droši izvēlēties arī kleitu ar šaurām lencēm vai pat bez piedurknēm. Pēcāk seko pieskaņota dekoltē izgriezuma piemeklēšana. Ja daba ir apveltījusi ar formīgu augumu, kāpēc gan to neizcelt ar nāriņas silueta mežģīņu kāzu kleitu? Arī vidukļa vai gurnu līnijas akcentēšana vienmēr ir laba izvēle. Dāmām, kuras nebaidās pievērst uzmanību kājām, piestāvēs koķets svārku šķēlums. Viena no šī gada aktuālākajām modes tendencēm ir arī romantiski plecu daļas izgriezumi ar vai bez volāniem.

Ar garu kleitu ne tikai uz kāzām

garas kleitasLai arī vienas no ierastākajām, tomēr kāzas nebūt nav vienīgās svinības, kurās iederas garas kleitas. Bez tām neiztikt arī izlaidumos, saviesīgos korporatīvajos pasākumos un neskaitāmās citās reizēs. Arī svinīgi kultūras pasākumi, piemēram, operas un baleta pirmizrādes vai apbalvošanas ceremonijas pieprasa attiecīgu ģērbšanās stilu. Tam jābūt pietiekoši formālam, bet vienlaikus arī elegantam un svinīgam. Tāpēc pagarināta modeļa vakarkleita ar pieskaņotiem apaviem un rotām šādās reizēs būs īstā izvēle.

Tāpat tādā tērpā droši var ierasties arī uz romantisku tikšanos, kas paredzēta kādā smalkā restorānā. Mūsu platuma grādos sievietes nereti baidās nokļūdīties tērpa izvēlē, lai neizskatītos pārāk grezni. Taču patiesībā garas kleitas mums vajadzētu valkā krietni biežāk. Ja ne gluži vēsajos ziemas mēnešos, tad pavasara un vasaras sezonā noteikti. Un tam nemaz nav vajadzīgs kāds izteikti krāšņs vakara pasākums. Pietiek pat ar dzimšanas dienas ballīti, kad ar tērpa palīdzību izcelt savas sievišķības šarmu. Varbūt šis ir īstais laiks, lai atrastu sev tīkamāko modeli?!